Rodzinne gadżety

Kocyk – idealny prezent dla małego dziecka i... przyszłej mamy. Jak wybrać najlepszy?

Jeśli myślisz o prezencie dla maluszka, kompletujesz wyprawkę lub po prostu chcesz kupić dobry kocyk dla swojej pociechy, mamy dla Ciebie kilka ważnych wskazówek. Dzięki nim wybierzesz kocyk, który będzie nie tylko znakomicie wyglądał, ale i posłuży dziecku od chwili narodzin przez ładnych parę lat. Jak się okazuje sprawa nie jest taka prosta, choć wybór w sklepach imponujący. Sprawdziliśmy jednak, jaki kocyk będzie najlepszym (w tym najzdrowszym) rozwiązaniem dla dziecka.

Jakie kocyki będą najlepsze dla niemowląt, a jakie dla nieco starszych dzieci? Lepszy kocyk cienki, czy grubszy? Na co zwrócić uwagę wybierając kocyk dla maluszka? Podpowiadamy.

Po pierwsze, dobry kocyk to ten, który pozwala skórze dziecka oddychać i jest antyalergiczny

I tutaj na pierwszy plan wysuwają się materiały, z których wykonane są kocyki. Rodzaj tkaniny, czy dokładnie przędza, z jakiej tkany jest kocyk, decyduje o jego właściwościach. Kocyki bawełniane, a także bambusowe (dokładnie przędza bambusowa z dodatkiem bawełny), jakie znaleźliśmy m.in. na https://ancymon.com.pl/pl/c/Kocyki/49 w wielu przepięknych wzorach, to propozycje najzdrowsze dla delikatnej skóry dziecka, pozwalające jej dodatkowo swobodnie oddychać. Co to dokładnie oznacza? Że kocyk nie podrażni skóry, doskonale ogrzeje, jednak nie przegrzeje maluszka. Dodatkowo włókno bambusowe wykazuje właściwości antyalergiczne, antyodorowe i antybakteryjne. Wraz z bawełną idealnie wpisuje się także w modny trend eco.

Warto tutaj dodać, że najlepszym rozwiązaniem są kocyki wykonane z certyfikowanych materiałów, odpowiednio bawełny i bambusa, ewentualnie z domieszką poliestru. Jakość potwierdzają odpowiednie certyfikaty, np. OEKO-TEX (Standard 100 by OEKO-TEX jest wiodącym na świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych). Warto sprawdzić, czy kocyk, który kupujemy takie właśnie posiada. 

Wybierając kocyk z dobrej jakości materiałów zyskasz pewność, że będzie on bezpieczny dla maluszka, a jednocześnie przetrwa wiele prań i długie, intensywne użytkowanie w świetnej kondycji, nie tracąc kształtu ani koloru.

Kocyk całoroczny sprawdzi się o każdej porze roku i przy każdej pogodzie

Dobry kocyk to ten praktyczny. Czasem jeden właściwy z powodzeniem zastępuje kilka mniej użytecznych. Dlatego zdecydowanie rozsądnym rozwiązaniem jest kocyk całoroczny o optymalnej grubości. Kocyki cienkie sprawdzają się jedynie o ciepłych porach roku, w zasadzie przez maksymalnie 2 - 3 miesiące w roku. Z kolei zbyt gruby kocyk to ryzyko przegrzania maluszka - kocyk powinien stanowić uzupełnienie stroju dziecka, a nie zastępować ubranie.

Odpowiednio duży kocyk posłuży dziecku przez kilka lat

Wybierz kocyk, który sprawdzi się w łóżeczku, w foteliku samochodowym i w wózku. W domu i podczas spaceru. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest tutaj rozmiar w okolicach 80 cm x 100 cm. Mniejsze kocyki będą idealne dla noworodków, sprawdza się zwłaszcza w mniejszych wózkach oraz w nosidełkach. Jeśli jednak od razu wybierzesz większy kocyk, np. we wspomnianym rozmiarze, zyskasz rozwiązanie na dłużej - takim kocykiem swobodnie przykryje się także 2-3 - latek.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾