Jak taniej kupować na zagranicznych portalach?

Zagraniczne sklepy internetowe to nie lada gratka nie tylko dla zakupoholików. Na portalach takich jak Amazon, Asos czy Ali-express możemy znaleźć okazyjne ceny lub zaopatrzyć się w produkty niedostępne w Polsce. Jedyną niedogodnością może być fakt, że za zakupy płacimy w obcych walutach, więc rzeczywista cena jest w pewnym stopniu zależna od kursu walut obowiązującego w banku, z którego wysyłamy przelew. Dlatego dokonując zagranicznych zakupów w miarę często, najlepiej jest założyć konto walutowe i płacić bezpośrednio w dolarach czy euro.

Jak wymieniać walutę?

Jeżeli nie zarabiamy np. w euro, musimy zasilać konto walutowe w inny sposób – wymieniając złotówki na obcą walutę. Wymiana w kantorze nie jest tu najwygodniejszym rozwiązaniem, ponieważ najpierw musielibyśmy wypłacić gotówkę, wymienić ją, a później wpłacić na konto. Poza tym wymiana gotówkowa w kantorze niesie ze sobą pewne ryzyko, takie jak np. kradzież, manipulacja kursem lub fałszywe banknoty. Bardziej komfortowa i bezpieczna jest wymiana w banku, kiedy kurs wydaje się w miarę korzystny. Jednak i w tym przypadku możemy raczej stracić niż zyskać, ponieważ bankowe spready są zawsze wysokie, więc za zakup obcej waluty zapłacimy sporo. Pozostaje jeszcze trzecia opcja – wymiana online.

Co to jest internetowy kantor?

Najpopularniejszą formą internetowej wymiany walut są e-kantory. Tego rodzaju serwisy funkcjonują w Polsce od ponad 6 lat i stanowią swoiste połączenie bankowego bezpieczeństwa z kantorową niską ceną. Kantory internetowe posiadają zazwyczaj stałe spready, o kilka procent niższe niż w bankach, zatem kursy walut są bardziej opłacalne dla klientów. Wymiana odbywa się bezgotówkowo, z zachowaniem procedur ochrony danych osobowych i poprawności transakcji. Aby skorzystać z usług kantoru online, potrzebujemy konta walutowego. Kupując obcą walutę, najpierw wysyłamy przelew ze swojego zwykłego rachunku, następnie potwierdzamy wymianę w panelu klienta e-kantoru i otrzymujemy przelew zwrotny na konto walutowe. Co istotne, jeżeli dokonujemy wymiany w dniu roboczym, cała akcja może rozegrać się w ciągu kilkunastu minut.

Dlaczego wymiana online bardziej się opłaca?

Wymiana walut za pośrednictwem internetowych kantorów wiąże się przede wszystkim z korzystnym kursem. Podczas gdy w banku za 1000 dolarów możemy zapłacić nawet 4022,40 zł, w kantorze online cena wynosi 3864,80 zł (dane na podst. https://internetowykantor.pl/, kurs z dnia 29.09.2016). Przy wymianie większych sum lub regularnych transakcjach możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Dzięki temu uniezależniamy się od bankowych kursów i możemy zasilać konto walutowe w dowolnym momencie, kiedy kurs osiągnie satysfakcjonujący poziom. W konsekwencji dysponujemy odpowiednimi środkami na zakupy i możemy cieszyć się internetowymi wyprzedażami, nie przejmując się wahaniami cen walut.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾