Inne

Męska sprawa – pielęgnacja skóry i zarostu

pielęgnacja brody

Wielu współczesnych mężczyzn nie ogranicza już dbałości o własny wygląd do regularnego golenia i wklepania w skórę odrobiny wody kolońskiej. Zadbana skóra i odpowiednio przystrzyżony lub zgolony zarost to najlepsza wizytówka mężczyzny – to właśnie te elementy zwracają największą uwagę i właśnie dlatego warto o nie zadbać.

Gładka twarz kontra modna broda

Trendy zmieniają się, jak w kalejdoskopie. Jeszcze do niedawna obfity zarost i długa broda kojarzyły się z czymś co najmniej ekstrawaganckim. Dziś na ulicach miast można zaobserwować mężczyzn, którzy golą się na gładko, jak również tych, którzy preferują kilkudniowy, ładnie wyrównany zarost, a także wielbicieli wystylizowanych wąsów czy zdecydowanie dłuższej brody. Trudno wskazać najlepsze rozwiązanie, ale nie warto ślepo podążać za modą. Zarost może doskonale podkreślić rysy twarzy, wydobyć męski urok i przysłonić przebarwienia na skórze, ale może też dodać lat. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc poeksperymentowanie z jego różnymi wariantami i długościami.

Pielęgnacja męskiej skóry

Bez względu na to, czy decydujemy się na noszenie długiej brody, czy na skracanie zarostu do długości kilku milimetrów, absolutną podstawą jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Najlepsze kosmetyki dla mężczyzn można poznać po tym, jak działają na cerę – powinny ją nawilżać, ale nie mogą pozostawiać świecącej się warstwy. Wielu panów sięga zaledwie po balsam po goleniu i ewentualnie po zwykły krem uniwersalny do twarzy, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dobór kosmetyków w zależności od rodzaju skóry i jej kondycji. Ekspert sklepu Amfora.pl radzi, by w pierwszej kolejności przeglądać ofertę kierowaną do mężczyzn, ale w razie potrzeby można poszukać odpowiednich kremów i balsamów także wśród kosmetyków dla kobiet (ten dział jest zdecydowanie szerszy). Pierwszym krokiem do doboru odpowiedniego zestawu kosmetyków jest ustalenie typu cery, z jakim mamy do czynienia. Jeśli twarz szybko zaczyna się świecić i pojawiają się na niej wypryski, to może oznaczać, że mamy cerę mieszaną lub tłustą. Jeśli zaś problemem jest nieustanne uczucie ściągnięcia i suche obszary, to z dużą dozą prawdopodobieństwa mamy do czynienia z cerą suchą lub odwodnioną. Na tej podstawie można dobrać odpowiednie kremy i kosmetyki do golenia, a w razie wątpliwości warto wybrać się do dermatologa.

Pielęgnacja zarostu

Już samo nawilżanie i odżywianie skóry zmieniają jej kondycję na lepsze i sprawiają, że cera nabiera blasku, staje się miękka i gładka. W przypadku pielęgnacji skóry męskiej istotne jest także… podejście do golenia i formowania zarostu. Absolutnie kluczowym aspektem jest dobór odpowiednich kosmetyków do golenia oraz po goleniu.

Przed sięgnięciem po ostrą maszynkę, należy zadbać o dobre przygotowanie cery. Golenie się warto odłożyć w czasie – na przykład na po kąpieli lub po prysznicu, gdy skóra będzie już namoczona i miękka. Duże znaczenie ma stosowanie odpowiednich przyborów (dobra maszynka z wymiennymi ostrzami lub świeża jednorazówka) oraz kosmetyków do golenia. Warto sięgnąć po te, które silnie nawilżają skórę i faktycznie zmiękczają zarost. Nie można pomijać rangi kosmetyków pielęgnacyjnych po goleniu. Skóra po goleniu bywa podrażniona, możliwe są lekkie skaleczenia i właśnie dlatego warto zastosować odpowiedni balsam lub wodę po goleniu. By dobrać odpowiednie kosmetyki tego typu, należy kierować się typem posiadanej skóry (są balsamy dedykowane cerze suchej i wrażliwej albo do cery tłustej) oraz ocenami innych użytkowników. Wody po goleniu męskie ranking, oceny i recenzje użytkowników to najlepsze źródła informacji na temat szczególnie polecanych i cenionych kosmetyków w tej kategorii.

Pielęgnacja męskiej cery jest wymagająca i skomplikowana. To nie tylko kwestia radzenia sobie z zarostem i ewentualnymi podrażnieniami po goleniu, ale też (tak, jak w przypadku cery kobiecej) walka z niedoskonałościami, pękającymi naczynkami czy pierwszymi zmarszczkami. Właśnie z tego powodu pojawia się coraz więcej świetnych kosmetyków dla mężczyzn, a sklepowe półki w dziale kosmetycznym wypełniają się już nie tylko nowymi specyfikami dla pań, ale również dla panów, bo męska skóra również wymaga wiele troski i dbałości o jej dobrą kondycję.  

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾