Inne

Obozy dla miłośników gier RPG

​Jesteś miłośnikiem przygód, uwielbiasz baśnie, gry terenowe, zabawy z fabułą i lubisz wcielać się w różne role? Obozy RPG stworzone są właśnie dla ciebie! Od kilku lat na rynku można znaleźć obozy RPG. Są to gry fabularne Rolle Playing Games, w których gracze wcielają się we własne postacie z gry, które tworzą.

Udział w obozie daje możliwość uczestniczenia w niesamowitych i niepowtarzalnych przygodach oraz poznania kilku systemów gier. Obozy takie są skierowane zarówno do graczy z długim stażem, jak i amatorów. Sesje RPG uzupełniają gry integracyjne i planszowe, zajęcia aktywne oraz warsztaty, np. łucznictwo czy szermierka.

Improwizacja teatralna w grach fabularnych RPG

Gry fabularne RPG to nic innego jak improwizacja teatralna. W grze osoba prowadząca, czyli Mistrz Gry (MG )- jest autorem scenariusza, narratorem, reżyserem i często również aktorem ról postaci drugoplanowych. Gracze to aktorzy pierwszoplanowi, którzy nie znają scenariusza, więc muszą improwizować. Reagują spontanicznie na sytuacje, jakie stawia przed nimi Mistrz Gry. Uczestnicy gry uosabiają się z wymyślonymi, fikcyjnymi postaciami, a następnie rozgrywają grę w wymyślonym przez siebie świecie. Gra fabularna znana pod nazwą RPG dostępna jest także w wersji elektronicznej. Gry fabularne dostępne na komputer jednak nie są aż tak interesujące jak, te, które gracze wymyślają samodzielnie. Obecnie RPG ma wielu fanów wśród dzieci i młodzieży na całym świecie.

Dla kogo są przeznaczone gry fabularne?

Lubisz odkrywać tajemnice, przeżywać przygody i chcesz poczuć się choć przez chwilę w fantastycznym świecie?. To obóz RPG jest stworzony właśnie dla Ciebie. Już kilka lat wstecz powstały nowoczesne obozy RPG dla dzieci i młodzieży. Zwykle gry fabularne przeznaczone są one dla uczestników w wieku od 11 lub 12 lat. Oferta, jaką przygotowują organizatorzy turystyki, z roku na roku jest wzbogacana. Wakacje oraz ferie zimowe, są czasem, kiedy odbywają się takie gry, kiedy dzieci mają przerwę od nauki. Obozy fabularne, RPG, Larp-owe cieszą się zainteresowaniem głównie nastolatków.

Cena obozu

Cena obozu RPG waha się od 1500 do 2500 zł. Cena uzależniona jest standardu zakwaterowania (namioty lub pokoje), od ilości wycieczek autokarowych i innych atrakcji. Warto też polować na sezonowe promocje, zwykle cena jest niższa, jeżeli wcześniej zarezerwujemy obóz albo spóźnimy się z rezerwacją, czyli na przykład tydzień lub dwa tygodnie przed wyjazdem. Często różne biura kuszą innymi promocjami- black friday, mikołajkowa, świąteczna, noworoczna, na dzień dziecka czy wiosenna. Warto śledzić takie promocje, bo wtedy uda nam się zaoszczędzić 100, 200, a nawet 300 złotych. Przed zakupem oferty sprawdźmy też, czy w cenie są zapewnione wszystkie atrakcje. Mogą one być dodatkowo płatne- wtedy dopiero podliczmy całkowity koszt obozu RPG. Zwykle ostateczna cena obozu, wraz z dojazdem i fakultetami wynosi około dwóch tysięcy złotych. Tyle musimy mniej więcej przeznaczyć na ten cel.

Więcej o cenach znajdziesz na stronie: https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/rpg-i-fabularne/

Gdzie są zlokalizowane gry RPG

Świetną lokalizacją gier LPG jest las lub jezioro. Tam, gdzie jest woda, las, mokradła, pola są idealne warunki na rozgrywki. Jednak gry LPG nad morzem, w górach lub w innych ciekawych miejscach również mogą być bardzo ciekawe. W grach fabularnych RPG uczestnicy tworzą własne scenariusze, ale mogą również rozegrać, poznać zasady popularnych już gier, jak np. Dungeons & Dragons. Organizatorzy Turystyki zaopatrują obozowiczów, w mnóstwo ciekawych stroi oraz atrybutów. To wszystko po to, aby mogli jak najlepiej odtworzyć grane przez siebie postacie.

Atrakcje w czasie obozów RPG

Na jakie atrakcje mogą liczyć uczestnicy obozów RPG? Oprócz rozgrywek na uczestników takich obozów podobnie jak na innych wyjazdach czeka mnóstwo niespodzianek. Wycieczki są niezbędnym elementem udanego obozu. Obozowicze uczestniczący w tych wyjazdach mogą poznać kulturę regionu oraz liczyć na spore atrakcje. Są to wycieczki i aktywności takie jak: rozgrywki w piłkę plażową, nożną. Również wyprawy kajakowe, gry terenowe i spacery, wspólne ogniska, biesiadowanie, dyskoteki nie należą do rzadkości.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾