Rodzinne gadżety

Rozbudowa systemu alarmowego - jak zacząć?

system alarmowy

Postęp technologiczny ruszył z kopyta wraz z wymyśleniem przez ludzkość układów scalonych. Małe, krzemowe kostki pozwoliły na zamknięcie w niewielkiej obudowie wielkopowierzchniowych pomieszczeń wypełnionych lampami. Od tego czasu, co chwilę pojawiają się nowe patenty i sposoby zabezpieczenia swojego domu, lub biura. Mnogość świeżych rozwiązań może nieść ze sobą konieczność rozbudowania systemu alarmowego.

Rozwój technologii w zakresie bezpieczeństwa budynków spowodował, że na rynku produktów tego typu bardzo często pojawiają się nowe rozwiązania. W tym momencie, myśląc o ochronie swojego domu czy biura, zainstalowanie klawiatury odblokowującej antywłamaniowy zamek w drzwiach, czy osłon na zawiasy okienne wydaje się być koniecznym minimum. Prawdopodobnie przyjdzie moment, w którym to nie będzie wystarczające i zajdzie potrzeba rozbudowania systemu alarmowego. Przydatne okazują się wszelkie urządzenia, takie jak INT-IORS, które można podłączyć do centrali alarmowej, a ich zadaniem jest rozszerzenie możliwości centrali o dodatkowe porty wejścia i wyjścia.

O jakie elementy warto rozbudować system alarmowy?

Zabierając się za rozbudowę systemu alarmowego, warto na początku zadbać o dodanie modułów rozszerzających liczbę wejść i wyjść do których można podpiąć dodatkowe urządzenia w przyszłości. Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie opcji powiadamiania właściciela o naruszeniu zabezpieczeń, na przykład za pośrednictwem SMS-a, a także niezależnego źródła prądu w przypadku awarii sieci elektrycznej. Zabezpieczony dom bez prądu jest łatwym celem dla włamywaczy, podobnie system,  który nie zasygnalizuje wtargnięcia do budynku, jeżeli właściciela nie ma w pobliżu. Aby się przed tym uchronić, najlepiej wykorzystać systemy antywłamaniowe, które zawierają niezależny akumulator, na którym będą działać, w przypadku przerw w dostawie energii.

Systemy alarmowe do rozbudowy

Aby ułatwić sobie rozbudowę systemu alarmowego, najlepiej od razu kupić taki, który daje takie możliwości. Urządzenia Integra pozwalają na dowolne dodawanie modułów, w ilości zależnej od zakupionej wersji. Nawet zabezpieczając małe mieszkanie czy dom, warto mieć na uwadze, że dom z czasem można rozbudować, a mieszkanie może wymagać większej ochrony niż początkowo przypuszczaliśmy.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾