Inne

Przewozisz dziecko w samochodzi? AC nie zaszkodzi

Jeśli przewozisz dziecko autem, powinieneś się zastanowić nad kwestią ewentualnego odszkodowania za zniszczony fotelik. Nawet najmniejsza stłuczka sprawia bowiem, że nie nadaje się on do ponownego użytku. Dlatego żeby nie musieć kupować go ponownie z własnych pieniędzy, warto posiadać ubezpieczenie autocasco.

Autocasco a fotelik dziecięcy

Fotelik dziecięcy to stosunkowo duży wydatek. W zależności od jego jakości ceny zaczynają się od 200 zł za używane egzemplarze i mogą wynosić nawet ponad 1000 zł w przypadku kupna fabrycznie nowego modelu. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, po każdej kolizji trzeba go wymienić – jest to konieczne, nawet jeśli ślady zniszczeń nie są widoczne i wydaje się, że wszystko działa poprawnie. W tej sytuacji zdecydowanie warto wykupić ubezpieczenie autocasco, które w ramach odszkodowania pozwala uzyskać rekompensatę za fotelik.

Wbrew znalezienie odpowiedniej polisy nie jest łatwe, ponieważ tylko część firm w ogóle uwzględnia fotelik dziecięcy w warunkach ubezpieczenia, inne tego nie robią, uznając go za wyposażenie dodatkowe. Jest to o tyle problematyczne, że z reguły nakładane są dość niskie limity wysokości odszkodowania za wyposażenie, w efekcie czego mogą one nie obejmować fotelika. Dlatego lepiej wybierać autocasco, które w umowie wyraźnie przewiduje rekompensatę za zniszczony fotelik. Na marginesie, warto wspomnieć o ciekawej propozycji towarzystwa Gothaer, które we współpracy z firmą Axkid oferuje sprzedaż fotelików wraz z ubezpieczeniem casco.

Na co zwracać uwagę

Jeżeli polisa AC uwzględnia fotelik dziecięcy w razie wypłaty odszkodowania, dowiedz się na jakich zasadach. Przede wszystkim sprawdź maksymalną kwotę ewentualnej rekompensaty za zniszczony fotelik. Posiadając drogi egzemplarz, zapewne nie chcesz, żeby wypłacono Ci maksymalnie 500 zł, prawda? Ponadto zorientuj się, czy polisa uwzględnia przeliczniki amortyzacji i w jakiej wysokości. Jeśli są wysokie (np. 70-80%), należy się poważnie zastanowić nad tym, czy wybrane ubezpieczenie jest rzeczywistości godne uwagi.

Przed wykupieniem polisy AC sprawdź nie tylko kwestie związane z fotelikiem, ale również porównaj dostępne na rynku oferty, żeby mieć pewność, że wybierasz najlepszą i nie przepłacasz. Pomoże Ci w tym porównywarka ubezpieczeń OC i AC, dzięki której zorientujesz się w aktualnych cenach i znajdziesz najkorzystniejszą polisę dopasowaną do Twoich potrzeb i wymagań. Cała procedura porównania jest łatwa, trwa zaledwie kilka minut i wymaga wyłącznie uzupełnienia formularza o Twoje dane osobowe oraz parametry samochodu, dla którego chcesz wykupić ubezpieczenie.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾