Zabawki dla dzieci

Interaktywne zwierzaki - hit, czy kit? Przegląd zalet i wad.

Zabawki interaktywne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Faktem jest, że stanowią one źródło wielkiej frajdy. Na specjalną uwagę zasługują zwierzaki, które występują pod postacią psów, kotów, królików, chomików, myszy, a także wielu innych. To prawdziwy strzał w dziesiątkę nie tylko dla dziewczynek, ale również chłopców. Płeć malucha nie ma w tym przypadku większego znaczenia.

Produkty interaktywne mają nie tylko zalety, ale również wady, które warto jest poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Poniższe zestawienie plusów i minusów z pewnością będzie stanowić spore wsparcie.

Zalety zwierzaków interaktywnych

Zwierzęta interaktywne występują w tak wielu wariantach, że wybór czegoś odpowiedniego dla swojej pociechy nie powinien stanowić wyzwania. Im bardziej zaawansowana zabawka, tym większa liczba funkcji. Oczywiście ważne jest to, aby wybrać produkt wysokiej jakości, który został wykonany z certyfikowanych materiałów. 

  • Nauka opieki nad pupilem – niejeden maluch marzy o tym, aby posiadać własnego zwierzaka. Nie zawsze jednak smyk jest przygotowany do nowych obowiązków. Bardzo często okazuje się, że jest to jedynie chwilowa zachcianka, a opieka nad pupilem spada na rodziców. Interaktywna zabawka może pozwolić sprawdzić się w nowej roli. Jest to świetny trening przygotowawczy.
  • Szeroki zakres możliwości – interaktywny zwierzak może wydawać odgłosy, poruszać się, wykonywać polecenia, a także wiele innych. Nowoczesne zabawki wyśmienicie imitują prawdziwych czworonogów. Im bardziej funkcjonalny produkt, tym więcej możliwości zabawy. Świetnie wpływa to także na kreatywność dziecka.
  • Pobudzenie wrażliwości i empatii – zabawkowy zwierzak skutecznie pobudza wrażliwość smyka, a także uczy empatii. Może okazać się tak, że stanie się on najlepszym przyjacielem dziecka. Taki towarzysz będzie pomocny podczas wizyty u lekarza, czy też w innym stresującym miejscu. Ponadto może stanowić on zamiennik dla klasycznej przytulanki, która ułatwia zasypianie lub eliminację złych emocji.
  • Bezpieczeństwo użytkowania – opisywane zabawki nie stanowią żadnego zagrożenia dla najmłodszych. Oczywiście dotyczy to produktów posiadających atesty, a więc warto jest wybrać produkt renomowanej marki. Pomocne w tym są branżowe rankingi interaktywnych zwierzaków. Ponadto taki pupil nie może pogryźć, czy też podrapać smyka. Nie bez znaczenie jest również to, że sztuczne futerko nie wywołuje reakcji alergicznych.

Wady inteligentnych zabawek

Zwierzaki interaktywne niosą za sobą wiele korzyści. Właśnie dlatego wybierane są one nawet przez rodziców bardzo małych smyków. Należy jednak wziąć pod uwagę, że każde dziecko jest inne, a więc wymaga właściwego doboru zabawek.

  • Duża ilość bodźców – zwierzaki interaktywne zapewniają sporą ilość bodźców. Właśnie dlatego dzieci poniżej 2 roku życia bardzo często boją się głośnych, czy też ruszających się zabawek. Jest to kwestia bardzo indywidualna, a więc wszystko zależy od upodobań naszej pociechy.
  • Relatywnie wysoka cena – dobrej jakości zabawki interaktywne są droższe niż tradycyjne przytulanki. Nierzadko kosztują one kilkaset złotych, jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy tańszych produktów.

Wybierając zwierzątko interaktywne dobrze jest zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. Nie ma sensu inwestować w zabawkę, która po kilkunastu dniach będzie nadawać się jedynie do wymiany. Słabej jakości mechanizm szybko ulegnie uszkodzeniu, przez co zabawkowy pupil straci swoje podstawowe funkcje.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾