Inne

Łazienki Królewskie pomagają rozwijać pasje - sprawdź w jaki sposób

ceramika

Masz ochotę na kreatywne spędzenie czasu? Możesz skorzystać z bogatej oferty kursów i warsztatów odbywających się w klasycystycznych wnętrzach Łazienek Królewskich. Nie musisz pięknie malować, ani być specjalistą od historii sztuki by w sposób przyjemny, twórczy i przede wszystkim przyjemny spędzić wolny czas.

Malowanie, rysowanie, rzeźbienie – warsztaty plastyczne

Jeżeli szukasz wydarzenia w Warszawie, które pozwala na rozwijanie pasji lub przekonanie się o tym jaki jest twój ukryty talent bądź zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się w Łazienkach Królewskich.

Klasa rysunkowa to cykl warsztatów skierowanych do osób po 15. roku życia. Mogą na nie uczęszczać zarówno amatorzy tej formy ekspresji, jak i kandydaci na studia artystyczne. Zajęcia odbywają się przez cały rok i prowadzone są pod okiem prodziekana Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odbywają się w Starej Oranżerii w której znajduje się Królewska Galeria Rzeźby oraz reprodukcje najsłynniejszych rzeźb antycznych. W ramach Klasy rysunku zapewniona jest opieka merytoryczna, dostęp do materiałów plastycznych oraz możliwe są indywidualne konsultacje.

W ramach Klasy rysunku organizowane są również akcje pt. „Wielkie Rysowanie”. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne. To doskonała okazja do doskonalenia zmysłu postrzegania. „Wielkie Rysowanie” to czas spędzony na szkicowaniu rzeźb znajdujących się w Starej Oranżerii, np. Amazonki Mattei, Apolla Belwederskiego czy Meleagera.

Formiernia w Starej Oranżerii jest pracownią artystyczną stworzoną tak, by przypominała XVIII-wieczny warsztat, w którym tworzone były kopie najznakomitszych antycznych rzeźb. W takim otoczeniu można wziąć udział w zajęciach na których poznaje się historyczne techniki tworzenia rzeźb i gipsowych odlewów a nawet stworzyć własny.

Warto też wiedzieć, że przestrzeń Starej Oranżerii jest przystosowana do tego, by zawsze móc spędzić w niej czas na rysowaniu. Są tam wygodne kanapy oraz zawsze dostępne materiały plastyczne i szkicowniki.

Wykłady i spotkania ze sztuką – poszerzaj wiedzę

Wizyta w Łazienkach Królewskich to też wiele okazji do tego, by wziąć udział w wykładach i spotkaniach związanych z szeroko rozumianą historią oraz historią sztuki.

Można m. in. uczestniczyć w następujących wydarzeniach:

  • Racja Serca i Umysłu. O Muzyce XVIII Stulecia - Cykl Wykładów,
  • Mroczne Sprawy Oświecenia,
  • Czy Mogła Się Uratować? Rzeczpospolita w XVIII wieku.

Odwiedziny Łazienek to nie tylko spacer w pięknym otoczeniu ale też możliwość rozwijania pasji i zainteresowań.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾