Inne

Kiedy zwiększa się ryzyko wystąpienia alergii u dzieci

Alergie należą obecnie do najczęściej występujących dolegliwości, zwłaszcza u małych dzieci. Ponieważ przebieg alergii wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak nudności, wysypka lub katar sienny, a często także z koniecznością wyeliminowania z diety niektórych pokarmów, warto dowiedzieć się, jakie czynniki mogą wpływać na ryzyko wystąpienia alergii u dzieci.

Co wpływa na wystąpienie alergii u dzieci?

Skłonność do alergii może być dziedziczona, zarówno po rodzicach jak i po poprzednich pokoleniach. Dzieci, których matki cierpią na alergie, mają znacznie wyższe szanse na zachorowanie niż w przypadku, kiedy alergikiem jest ojciec. W sytuacji kiedy oboje rodzice mają skłonność do uczuleń, ryzyko wystąpienia alergii u dziecka wynosi ponad 60 %. Większą skłonność do alergii przejawiają dzieci, które mają częsty kontakt z popularnymi alergenami, takimi jak kurz domowy, sierść zwierząt oraz pyłki roślin, a także spaliny samochodowe. Dzięki które wychowywały się przy ruchliwych ulicach i były często narażone na kontakt ze spalinami, o wiele częściej chorują na alergie różnego typu . Aby uchronić dziecko przed chorobą, warto zadbać o dokładne sprzątanie pomieszczeń, w których przebywa, zwłaszcza jeżeli w domu mieszkają koty lub psy. Duże znaczenie ma także unikanie potencjalnych alergenów chemicznych, takich jak proszki do prania, płyny do płukania oraz silnie perfumowane kosmetyki, które mogą uczulać dziecko. Wybór antyalergicznych kosmetyków dla dzieci zawsze będzie dobrym rozwiązaniem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat czynników powodujących alergie dla dzieci, warto zajrzeć na portal www.zdrowemaluchy.pl, na którym można znaleźć wiele ciekawych artykułów na ten temat.

Jak zapobiegać alergiom?

Wystąpieniu alergii u dzieci można zapobiegać już na etapie prenatalnym. Jeżeli wiemy, że nasze dziecko jest zagrożone wystąpieniem uczulenia, np. ze względu na alergie rodziców, warto już w okresie płodowym zadbać o wzmocnienie jego układu odpornościowego. Duże znaczenia ma tutaj przyjmowanie przez kobietę w ciąży probiotyków takich jak www.latopic.pl, który po urodzeniu można podawać także niemowlakowi. W składzie Latopicu można znaleźć polskie kultury bakterii kwasu mlekowego, które pomagają uszczelnić błonę jelita dziecka, dzięki czemu cząsteczki alergenów nie przenikają do krwi. Probiotyki można podawać dzieciom profilaktycznie, w celu uniknięcia wystąpienia alergii, ale także w trakcie występowania uczulenia, jako środek łagodzący objawy.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾