Inne

Co kupić rodzicom chrzestnym?

​Chrzest to niewątpliwie jedno z pierwszych i najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka i jego rodziców. Uroczystość ta ma wymiar nie tylko religijny i duchowy, ale też rodzinny, dlatego tak ważne jest, aby sama ceremonia oraz przyjęcie i jego oprawa przebiegły bez zakłóceń i na długo pozostały w pamięci wszystkich gości. Bez wątpienia miłym gestem będą drobne podarki dla dwóch najważniejszych osób w życiu naszego dziecka: rodziców chrzestnych.

Rodzice chrzestni

Zostanie rodzicem chrzestnym to wielki przywilej. Zgodnie z wieloletnią tradycją właśnie matka i ojciec chrzestny deklarują się pomagać w wychowaniu, uczestniczyć aktywnie w życiu dziecka, być dla niego przykładem i wsparciem w każdym momencie życia. Najczęściej rodzicami chrzestnymi zostają członkowie najbliższej rodziny rodziców dziecka: rodzeństwo czy kuzynostwo. Nierzadko jednak są to bliscy przyjaciele czy dalsi krewni. Bez względu na to kogo wybierzemy na rodziców chrzestnych dla naszej pociechy warto zadbać o drobne upominki dla nich, tak aby to wielkie wydarzenie jakim jest chrzest również im zapadło w pamięć.

Co podarować rodzicom chrzestnym?

Moda na wręczanie upominków dla matki i ojca chrzestnego jest stosunkowo nowa i wielu miejscach wciąż nieznana. Niemniej z roku na rok przybiera na sile, a świadczy o tym coraz bardziej bogata oferta sklepów oferujących prezenty i upominki na różne okazje, w tym z okazji chrztu świętego.

Prezent dla rodziców chrzestnych powinien być miłym drobiazgiem, drobnym symbolicznym upominkiem, który przywoła w pamięci miłe wspomnienia związane z uroczystością chrztu oraz wyrazi wdzięczność i podziękowanie dla nich za to, że zgodzili się piastować tak ważną rolę w życiu naszej pociechy i uczestniczyć w jej wychowaniu.

Sklepy z pamiątkami oferują bogaty asortyment drobnych upominków dla rodziców chrzestnych. Jednym z nich są specjalne drewniane pudełeczka wewnątrz zdobione wyjątkową grafiką w pastelowych odcieniach, często wypełnione płatkami kwiatów. Wewnątrz znajduje się też bilecik ze specjalnie dedykowanym podziękowaniem wraz z imieniem dziecka oraz datą chrztu świętego. Często na bileciku zamiast podziękowań można znaleźć piękny cytat czy ulubiony wiersz – to kwestia bardzo indywidualna. Bardzo często skrzyneczki te uzupełnione są cukierkami, które po spożyciu stworzą funkcjonalną przegródkę np. na biżuterię czy inne drobiazgi. Skrzyneczki z kwiatami wewnątrz częściej trafiają w ręce matek chrzestnych dziewczynek. W przypadku chłopców wnętrze pudełeczka najczęściej zajmują ręcznie wyszywane niebieskie buciki.

Personalizowane kubki z dedykacją dla ojca

Świetnie sprawdzają się również personalizowane kubki z dedykacją dla ojca czy matki chrzestnej. Taki kubek będzie rodzicom chrzestnym przypominał o tym ważnym wydarzeniu niemal każdego dnia w trakcie porannej czy popołudniowej kawy. Zamiast kubka można też wybrać elegancką filiżankę w ulubionym kolorze.

Miód

Godnym polecenia upominkiem jest również miód. Miód słynie z wielu swoich właściwości prozdrowotnych, a fakt, że nigdy się nie psuje pozwala, aby miodem obdarowywać wszystkie osoby, którym chcemy okazać, jak są dla nas ważne i jak wiele dla nas znaczą. Nietuzinkowo zapakowany miód wraz z pięknie przygotowaną dedykacją stworzą wyjątkowy prezent dla rodziców chrzestnych. Miód możemy podarować również w zestawie, tworząc mix różnych smaków i rodzajów miodu.

Ramka na zdjęcia

Niezwykle cenionym podarunkiem jest również ramka na zdjęcie z dedykacją dla rodziców chrzestnych. Zdjęcie uroczego bobasa z personalizowaną dedykacją przywoła ciepłe wspomnienia i sprawi, że dziecko będzie obecne z rodzicami chrzestnymi niemal każdego dnia, kiedy będą spoglądać na jego fotografię.

Słodycze

Uniwersalnym prezentem wciąż pozostają pyszne czekoladki czy cukierki zapakowane w piękne skrzyneczki, woreczki czy pudełeczka. Nowością na rynku są natomiast personalizowane mankiety do koszuli dla ojca chrzestnego, muszka czy personalizowany różaniec. Wybierając taki upominek należy wcześniej rozeznać czy faktycznie jest on odpowiedni dla konkretnej osoby.

Świece zapachowe

Dla miłośników wieczorów spędzonych w blasku świec można wybrać bardzo dobrej jakości świecę zapachową, którą dodatkowo można uzupełnić własnym tekstem: wierszem, cytatem czy podziękowaniem. To bardzo nietuzinkowy upominek, który bez wątpienia dostarczy wielu radości i wzruszeń. Małym jego minusem jest to, że po wypaleniu świecy niestety nie będzie ona już uroczą ozdobą.

Pozostałe propozycje

Bardzo często rodzicom chrzestnym wręczane są drewniane aniołki, które uzupełnione o dodatkową dedykację podkreślają jak bardzo ważne osoby nim obdarowane są w życiu naszego dziecka. Aniołka z uwagi na jego małe gabaryty możemy postawić praktycznie wszędzie.

W podziękowaniu dla rodziców chrzestnych często też wręczane są kosze prezentowe zawierające ulubione herbaty, kawy, dżemy czy słodycze. Kosze są elegancko zapakowane i prezentują się wyjątkowo wytwornie. Z uwagi na charakter uroczystości chrztu świętego rezygnuje się z oczywistych powodów z umieszczania wewnątrz koszy prezentowych alkoholu.

Najprostszym podziękowaniem jest zwyczajna elegancka kartka ozdobna, na której rodzice własnoręcznie mogą napisać swoją dedykację, wiersz czy po prostu podziękowanie. Warto wręczyć taką kartkę, jeśli np. nie zdążyliśmy zakupić innego prezentu.

Uroczystość chrztu świętego jest wyjątkowo ważnym wydarzeniem. Rodzice chrzestni zaś są osobami, które powinny towarzyszyć naszemu dziecku nie tylko w dzieciństwie, ale powinni być wsparciem i autorytetem również w życiu młodzieńczym i dorosłym. Dlatego warto zadbać o dobre relacje już na początku pełnienia przez nich tej ważnej funkcji i wręczyć im drobny upominek. Prezenty dla rodziców chrzestnych nie są i nie powinny być kosztowne. Mają jedynie symbolizować wdzięczność i oddanie, przypominać o tym ważnym wydarzeniu, jakim jest chrzest oraz o roli i misji, jaką mają do spełnienia w życiu naszego dziecka. Upominki dla rodziców chrzestnych budują też i wzmacniają więzi, co jest niezwykle istotne, gdyż życie pokazuje, że duża grupa osób nie utrzymuje nawet kontaktu ze swoimi rodzicami chrzestnymi w życiu dorosłym.

Artykuł partnera

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾