Zabawki dla dzieci

Czy w Polsce produkuje się jeszcze zabawki?

Czy w dobie komputerów jest jeszcze miejsce dla tradycyjnych zabawek? Czy producenci z Europy mają szansę w starciu z konkurencyjną ofertą rynku azjatyckiego oferującego produkty w niezwykle atrakcyjnych cenach? I czy w Polsce produkuje się jeszcze zabawki? Choć mogłoby się wydawać, że zyski ze sprzedaży powinny być coraz mniejsze, to jednak zabawki produkowane w naszej ojczyźnie wciąż cieszą się popularnością na całym świecie. Co więcej, zyskują kolejne rynki zbytu i powszechne uznanie  - cenione są przede wszystkim za estetykę i wysoką jakość wykonania, o którą dbają wszystkie największe firmy w Polsce.

Nienasycone rynki na Wschodzie i Zachodzie

Polskie zabawki dostępne są aż na kilkudziesięciu zagranicznych rynkach, nie tylko w krajach takich jak Niemcy, Wielka Brytania czy Grecja, ale także poza kontynentem – w Stanach Zjednoczonych czy Rosji. Zabawki z Polski chętnie kupują także odległe kraje – Indie, Australia oraz Barbados. Najbardziej nienasycone są jednak wciąż kraje Europy Wschodniej, a to sprawia, że eksport zabawek do tej części świata wydaje się polskim producentom niezwykle atrakcyjny. W kolejnych latach lista krajów, do których przedsiębiorcy będą dostarczać swoje produkty zacznie się więc powiększać. Najbardziej znane polskie firmy z pewnością zadbają o to, by ich zabawki trafiły do jeszcze większej ilości miejsc. A które z firm produkujących zabawki w Polsce są najbardziej znane i cenione nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami?

COBI

Obco brzmiąca nazwa utrudnia domyślenie się, że zabawki oferowane przez Cobi są produkowane właśnie w Polsce. Firma znana jest przede wszystkim z wytwarzania klocków konstrukcyjnych nieco podobnych do wciąż cieszących się ogromną popularnością Lego. Zabawki od Cobi chętnie kupowane są nie tylko w krajach europejskich takich jak Francja, Niemcy czy Czechy. Od kilkunastu lat rynkami zbytu są również Ameryka Północna oraz Azja.

TREFL

Grupa istnieje na rynku już od ponad trzydziestu la. Zajmuje się głównie produkcją puzzli, gier planszowych oraz kart do gry, które zyskują uznanie nie tylko wśród dzieci, ale także u dorosłych.  Od kilku lat oferta firmy jest także poszerzona o dystrybucję samochodzików SIKU oraz elektronicznych zabawek edukacyjnych marki VTech. Spółki firmy Trefl mieszczą się również w innych krajach europejskich takich jak Słowacja, Ukraina czy Węgry, a oferowane przez producenta zabawki trafiają aż do 50 krajów na całym świecie.

GRANNA

To kolejny z kultowych polskich producentów gier, które często reklamowane są w telewizji. Produkcja przebiega z dbałością nie tylko o jakość, ale przede wszystkim o estetykę – każda z gier opatrzona jest pięknymi ilustracjami, mającymi dodatkowo zachęcić dzieci do zabawy. Wszystkie gry posiadają walory edukacyjne, wśród nich znajdą się takie, w które można grać samodzielnie, jak również bardziej zaawansowane, angażujące większą grupę graczy: rodzinę i przyjaciół. Produkty firmy Granna oferowane są osobom w różnym przedziale wiekowym – dostępne są gry dla najmłodszych, przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz dla młodzieży, a także seria dla zaawansowanych graczy – Granna Expert.

BRIK

Rodzinna firma na rynku działa już od piętnastu lat. Specjalizuje się przede wszystkim w tworzeniu tradycyjnych, drewnianych klocków. Produkty są starannie wykończone i włożone w ekologiczne opakowania przyjazne środowisku i bezpieczne dla dzieci. Oprócz klocków konstrukcyjnych typu jenga firma Brik słynie także z oferty licznych zestawów edukacyjnych, w skład których wchodzą takie rodzaje klocków jak literki, cyferki, domino czy kostka logiczna.

WADER

To jedna z najbardziej znanych polskich firm produkująca zabawki już przeszło od kilkudziesięciu lat. Największą popularnością cieszą się auta dla dzieci, które tak jak pozostałe zabawki wykonane zostały z dobrego jakościowo i odpornego na zniszczenia plastiku. Zabawki od firmy Wader mają za zadanie rozwijać kreatywność dzieci, pozwalać im lepiej zrozumieć otaczający świat, a jednocześnie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas zabawy.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾