Inne

Ile kosztują komunijne prezenty i skąd wziąć na nie fundusze?

Maj to czas komunii oraz kupowania prezentów dla dzieci. Wybór właściwego upominku, który spodoba się maluchowi, może być trudny. Można kupić zegarek, medalik na łańcuszku lub tablet. Dobrym pomysłem jest również sfinansowanie wycieczki zagranicznej.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze prezentu na komunię?

Wybierając prezent na komunię, warto wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka oraz własne możliwości finansowe. Jeśli rodzice lub chrzestni odkładali na upominek, jednak zabrakło im niewielkiej kwoty do sfinalizowania transakcji, mogą pożyczyć pieniądze z banku. Dobrym rozwiązaniem jest również szybka pożyczka w firmie pozabankowej, ponieważ do otrzymania pożądanej sumy potrzebne są podstawowe dane osobowe (imię, nazwisko, numer telefonu, PESEL oraz numer konta bankowego). Szybka pożyczka przez Internet lub przez SMS sprawdzi się w sytuacji, kiedy klient potrzebuje pieniędzy błyskawicznie. Tym bardziej, że w maju mogą wzrosnąć kwoty za sprzęt elektroniczny lub biżuterię (medalik na łańcuszku).

Co można kupić dziecku na komunię?

Jeśli dziecko lubi przebywać na dworze, można mu kupić rower (ok. 100 złotych) lub łyżworolki (200-500 złotych). Pamiątką pierwszej komunii świętej często jest również medalik z Matką Boską bądź Jezusem na złotym łańcuszku. W sklepach jubilerskich można na gładkiej powierzchni wygrawerować datę komunii oraz imię dziecka. Koszt łańcuszka może wynosić do 1000 złotych. Dziewczynce można również kupić złote kolczyki, jednak w zależności od ilości złota mogą kosztować od 200 do 1000 złotych. Jednorazowe wydanie takiej kwoty może obciążyć rodzinny budżet, dlatego goście często decydują się na wzięcie pożyczki.

Elektroniczne prezenty dla dzieci - ile kosztują?

Dobrym rozwiązaniem jest wybór sprzętu elektronicznego, który będzie służył dziecku zarówno do zabawy, jak i do nauki. Rodzice chrzestni mogą zdecydować się na wielofunkcyjny tablet. Koszt gadżetu wynosi od 500 do 1500 złotych. Dziecku warto kupić również laptop (od 1000 do 3000 złotych) lub aparat fotograficzny (od 500 do 2000 złotych). Najbliżsi często decydują się na zakup konsoli PlayStation oraz gier komputerowych. Ich koszt może wynosić do 2000 złotych. Rodzice, którzy płacą również za zorganizowanie przyjęcia, mogą wziąć szybką pożyczkę, która podreperuje domowy budżet. Tym bardziej, że okres spłaty oraz sumę do oddania można przeliczyć na specjalnym kalkulatorze dostępnym na stronie internetowej firmy pożyczkowej.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾