Inne

Czy warto zamienić szczoteczkę manualną na elektryczną?

szczoteczka soniczna

Wydawało Ci się do tej pory, że prawidłowo dbasz o higienę jamy ustnej dzięki codziennemu myciu zębów po każdym posiłku? Musisz więc wiedzieć, że tylko profesjonalnie zaprojektowana szczoteczka elektryczna jest w stanie dokładnie wyczyścić zęby, a tym samym zapobiegać osadzaniu się płytki nazębnej oraz powstawaniu próchnicy. Korzystanie ze zwykłej szczoteczki manualnej w żadnym przypadku nie będzie wystarczające.

Szczoteczka elektryczna i manualna – na czym polega różnica?

Myślisz sobie jednak w tej chwili: „Wszystko okej, ale mnie wystarczy tradycyjna szczoteczka – kosztuje parę groszy, a przecież do tej pory się sprawdzała”. Jednak czy na pewno chcesz wydawać pieniądze u stomatologa oraz zmagać się z silnym bólem zębów? Szczoteczka elektryczna jest w stanie zebrać średnio sześciokrotnie więcej płytki nazębnej w porównaniu do wersji manualnej. Wszystko dzięki temu, iż wykonuje ona co najmniej 8000 obrotów na minutę. Szczoteczki z wyższej półki pracują nie tylko na zasadzie ruchów rotacyjnych, lecz także oscylacyjnych oraz pulsacyjnych.

Typową cechą markowych szczoteczek elektrycznych jest opcja automatycznego timera. Jego działanie polega na tym, iż urządzenie wyłącza się automatycznie po upływie zalecanych przez dentystów dwóch minut szczotkowania. Jeżeli natomiast zdarzy się nam przekroczyć czas czyszczenia określonego odcinka łuku zębowego, wówczas zostaniemy poinformowani o tym fakcie za pomocą sygnalizatora.

Szczoteczki elektryczne w odróżnieniu od manualnych nie wymagają także wywierania silnego nacisku na powierzchnię szkliwa. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć włosie do ich powierzchni, a szczoteczka zajmie się całą resztą. Unikamy tym samym ryzyka podrażnienia dziąseł, a w konsekwencji ich bólu, krwawienia oraz powstawania stanów zapalnych. Markowe modele posiadają jednocześnie funkcję stymulacji dziąseł, dzięki czemu są one lepiej ukrwione, a tym samym zdrowsze i bardziej odporne na podrażnienia.

Szczoteczka soniczna – dlaczego to najlepszy wybór?

Decydując się na zamianę wersji manualnej warto postawić na szczoteczkę soniczną. Jest to urządzenie, którego użycie zapewnia jeszcze więcej możliwości w porównaniu do pozostałych szczoteczek elektrycznych. Przede wszystkim znacznie przewyższa je pod względem częstotliwości obrotów na minutę – zwykle co najmniej kilkukrotnie. Najszybszy produkt na rynku to obecnie szczoteczka SEYSSO – w jej przypadku maksymalna liczba obrotów sięga aż 48 000! Tak duża szybkość nie stanowi jakiegokolwiek zagrożenia dla zębów. Jak się bowiem okazuje, drgania soniczne są znacznie delikatniejsze w porównaniu do tych, które emitują tradycyjne szczoteczki elektryczne.

Szczoteczka soniczna osiąga także najlepsze rezultaty pod względem ilości usuwanej płytki nazębnej – 7 razy więcej w porównaniu do szczoteczki manualnej. Poza tym skutecznie radzi sobie z usuwaniem przebarwień, dzięki czemu zęby są śnieżno-białe, gładkie i zdrowsze. Szczoteczki soniczne SEYSSO zostały ponadto wzbogacone o aktywny węgiel znajdujący się we włosiu końcówek SEYSSO Carbon. Jest to całkowicie naturalny minerał, którego właściwością jest dokładna absorpcja zanieczyszczeń osadzających się na powierzchni szkliwa. Jego obecność pozwala zarazem pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust, gdyż wykazuje działanie antybakteryjne oraz neutralizuje niewłaściwe pH w ustach. Ponadto zyskujemy skuteczną ochronę szkliwa przed procesem demineralizacji, a także unikamy ryzyka recesji dziąseł.

Efekt kawitacji dla jeszcze zdrowszych zębów

Kluczową cechą szczoteczek sonicznych jest specyficzny efekt kawitacji. W jego trakcie dochodzi do wytwarzania się tysiąca bąbelków, które pozwalają dostarczyć pastę oraz tlen do wszystkich – nawet najtrudniej dostępnych zębów trzonowych, a także przestrzeni pomiędzy zębami. Proces ten w jakimkolwiek stopniu nie zagraża szkliwu. Szczoteczki soniczne to zatem optymalne rozwiązanie także dla osób posiadających implanty, aparaty ortodontyczne czy mosty.

Do zalet elektrycznych szczoteczek sonicznych należy również zaliczyć ich elegancki design oraz łatwość i ergonomię użytkowania – za sprawą odpowiedniego wyprofilowania uchwytu oraz antypoślizgowej powierzchni. Jakiegokolwiek problemu nie stanowi też ich zasilanie. Służy do tego akumulator litowo-jonowym, który w przypadku najlepszych modeli wytrzymuje bez ponownego ładowania nawet przesz 1,5 miesiąca. Po tym czasie w bardzo szybki i wygodny sposób można naładować urządzenie przez ładowarkę czy nawet port USB.

Każdy użytkownik szczoteczki sonicznej doceni również szybko zauważalny efekt odświeżenia jamy ustnej. Jej użytkowanie pozwala skutecznie pozbyć się bakterii odpowiedzialnych za powstawanie nieprzyjemnego zapachu w ustach. Na bieżąco ma poza tym miejsce nie tylko usuwanie płytki nazębnej, lecz także biofilmu oraz kamienia nazębnego.

Zapewne już nie masz najmniejszych wątpliwości do do tego, że warto wymienić zwykłą szczoteczkę manualną na elektryczną. Zdecydowanie najwięcej zalet wiąże się z używaniem szczoteczki typu sonicznego. Nie kupuj jednak tanich urządzeń dostępnych w marketach i drogeriach, lecz postaw na markowe produkty. Zdaniem większości stomatologów szczoteczka SEYSSO to obecnie wyróżniający się pod wieloma względami model na rynku.

Więcej informacji o technologii sonicznej pod linkiem

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾