Inne

Jakie słuchawki sprawdzą się u gamera?

Grasz w gry komputerowe lub na konsoli? A może szukasz prezentu dla osoby, która właśnie zaczyna przygodę z gamingiem? Zobacz, na co zwracać uwagę podczas wybierania idealnych słuchawek dla gracza i zapewnij sobie komfort. Mało tego, zwiększ szanse na zwycięstwo!

Douszne, nauszne – jakie wybrać?

Jeśli poszukujesz słuchawek dla siebie, w miarę możliwości udaj się do sklepu i przymierz różne modele. Komfort bowiem to jeden z najważniejszych aspektów podczas wybierania modelu gamingowego. Miej na uwadze fakt, że słuchawki będziesz nosił na głowie przez wiele godzin. Nie mogą uciskać ani być za luźne.

W sklepach natkniesz się na słuchawki douszne oraz nauszne – różni je konstrukcja. Wpływa ona nie tylko na komfort noszenia słuchawek, ale także jakość dźwięku oraz poziom wytłumienia hałasu płynącego z zewnątrz. W tym wypadku najkorzystniej wypadają słuchawki wokółuszne (rodzaj słuchawek nausznych). Obejmują małżowinę, lecz ni wywierają do niej. Rewelacyjnie tłumią dźwięki z zewnątrz oraz mniej szkodzą słuchowi niż dokanałowe.

Masz kłopot z wyborem słuchawek, bo nie do końca wiesz, czym się kierować? Sprawdź ranking słuchawek dla graczy i przeczytaj charakterystyki modeli popularnych wśród gamerów.

Jakie słuchawki sprawdża się u gamera?

Otwarte, półotwarte czy zamknięte?

Szukając słuchawek dla gamera, możesz spotkać się z określeniami słuchawki otwarte, półotwarte i zamknięte. O co chodzi?

  • otwarte słuchawki to inaczej te, które tłumią dźwięki płynące z otoczenia w niskim stopniu. Jeśli mieszkasz sam, grasz z przyjaciółmi lub oczekujesz na ważny telefon, sprawdzą się idealnie. Dzięki nim ucho ma przewiew i się nie męczy. Również dźwięk jest naturalny, swobodnie się rozchodzi. Pamiętaj jednak, że osoby przebywające wówczas obok Ciebie będą wiedziały, czego słuchasz,
  • półotwarte słuchawki są modelem przejściowym pomiędzy otwartymi a zamkniętymi. Zapewniają częściową izolację akustyczną. Nadal nie męczą ucha i cechuje je dobry balans dźwięków. Sprawdzą się, gdy grasz z przyjaciółmi i zależy Ci na jednoczesnym słuchaniu ich rozmów oraz kontrolowaniu komend dźwiękowych w grze,
  • zamknięte słuchawki tłumią dźwięki z zewnątrz w najwyższym stopniu. Wybierz je, jeśli mieszkasz z wieloma ludźmi. Pozwolą Ci się skupić na grze. Pamiętaj jednak, że Twoje ucho może ulec szybszemu zmęczeniu od nich – rób sobie co jakiś czas przerwy.

Jakie słuchawki sprawdża się u gamera?

Słuchawki klasyczne przewodowe czy nowoczesne bezprzewodowe?

Lubimy nowinki elektroniczne. Ale czy jako gamer rzeczywiście powinieneś zastąpić stare dobre słuchawki z kablem modelem bezprzewodowym? Te drugie łączą się z urządzeniem (komputerem, laptopem, konsolą) za pośrednictwem Bluetootha lub fali radiowych. Sprawia to, że mają niższą jakość dźwięku, zwłaszcza oparte o technologię fal radiowych. Może dochodzić do zakłóceń. Poza tym pamiętaj, że takie nowoczesne mobilne słuchawki będą droższe.

Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku, wybierz słuchawki przewodowe ze złączem USB. Sprawdzają się nawet wtedy, gdy na komputerze jest słaba karta dźwiękowa, mają bowiem własny wkład audio.

Słuchawki z mikrofonem czy mikrofon oddzielny? To już kwestia Twojej wygody. Jeśli nie masz w gry typu multiplayer, mikrofon nie będzie Ci potrzebny wcale.

 

Artykuł zewnętrzny

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾