Inne

Ubrania dla dzieci – wysoka jakość, niska cena.

Czyli kilka sposobów na to, jak fajnie ubrać malucha niewielkim kosztem.
Ubrania dla dzieci stanowią lwią część wydatków związanych z ich wychowaniem i opieką. Niemal co sezon konieczna jest wymiana dziecięcej garderoby, gdy nagle okazuje się, że spodnie są już o wiele za krótkie, a buciki za ciasne. Skokowe wzrosty dzieci sprawiają, że nierzadkie są sytuacje, gdy naraz trzeba wymienić niemal wszystkie dziecięce ubranka.

Znana jest ci sytuacja, gdy nagle odkrywasz, że wszystkie dziecięce ubranka, które znajdują się w szafie, są już na twoją pociechę za małe? Wtedy pozostaje jedno rozwiązanie – generalna wymiana całej dziecięcej garderoby. A to, jak zapewne wiesz już z własnego doświadczenia, może oznaczać poważne nadszarpnięcie domowego budżetu.

Jak sobie radzić z tak dużym wydatkiem? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. Ich zastosowanie pozwoli znaleźć duże oszczędności.

Starszy brat, siostra, kuzyn, kolega...

Dzieci mają to do siebie, że zazwyczaj wyrastają ze swoich ubranek, zanim jeszcze te ulegną zniszczeniu. Dlatego, zamiast kupować nowe, warto niekiedy skorzystać z możliwości pożyczenia ubranek od kuzynostwa, rodziny czy znajomych, których dzieci wyrosły już z rozmiaru, jaki aktualnie nosi twoja pociecha. Czasami zdarza się również, że ubranka nie są wypożyczane, lecz przekazywane nieodpłatnie od starszego dziecka. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku osób, które nie mają młodszych dzieci i nie planują więcej potomstwa. Wiele z nich, mając świadomość, że nie wykorzysta już więcej dziecięcej odzieży małych rozmiarów, a jej odsprzedaż jako rzeczy używanych nie przyniesie im dużej korzyści, woli oddać ubranka komuś bliskiemu – rodzinie, przyjaciołom, znajomym – komu przyniosą więcej pożytku. Jeśli będziesz mogła wypożyczyć lub otrzymać ubranka „w spadku” po innych dzieciach, pozwoli ci to na oszczędność nawet kilkuset zł w skali roku.

Dobry sklep, niska cena

Sytuacja, w której twoje dziecko otrzymuje wszystkie elementy dziecięcej garderoby od starszych kuzynów, kolegów i koleżanek zdarza się niezwykle rzadko. Zazwyczaj jest to tylko część ubranek, inne trzeba dokupić samemu. Zdarzają się również osoby, które nie lubią, gdy ich dzieci noszą odzież po latoroślach ich znajomych. Chcą, by ich dziecko miało zawsze nowe i modne ubranka. Co więcej, dzieciaki, które są bardzo aktywne, niszczą odzież na tyle mocno, że niemożliwe staje się jej przekazanie młodszym pociechom. We wszystkich powyższych przypadkach rozwiązaniem jest kupowanie w dobrych i sprawdzonych sklepach, które oferują konkurencyjne pod względem jakości produkty w niskich, zbliżonych do hurtowych cenach. Zazwyczaj są to sklepy internetowe, których koszty prowadzenia są znacznie niższe niż w przypadku sklepów stacjonarnych, dlatego mogą sobie pozwolić na ustalenie niższych cen produktów. Przykładem jest sklep odzież dla dzieci e-Pela.com, którego produkty z powodzeniem mogą konkurować ze znanymi markami z górnej półki, a pomimo wszystko oferowane są w cenach zbliżonych do hurtowych.

Szalone wyprzedaże

Jeśli twoje dziecko lub ty, jako rodzic, preferujecie określoną markę, która nie należy niestety do najtańszych, z kupowaniem ubranek warto poczekać na wyprzedaże. Piszę o tym nie dlatego, że jest to coś odkrywczego, ale dlatego, że wiele osób ciągle o tym zapomina. A przecież prawie każde ubranko można kupić w znacznie niższej cenie w ramach wyprzedaży, gdy sklep ma końcówkę kolekcji, której stara się pozbyć z magazynu. W rezultacie rabat może wynosić nawet do 50 % ceny początkowej.

Programy lojalnościowe

Programy lojalnościowe, działają nie tylko w marketach, sklepach spożywczych i stacjach paliwowych, ale także w branży odzieżowej, z tą jednak różnicą, że są one znacznie bardziej opłacalne niż w tych pierwszych. Programy lojalnościowe marek modowych oferują klientom dwie różne formy gratyfikacji:

  • rabaty na zakup towarów,
  • wykorzystanie uzbieranych punktów jako środek płatniczy w tym samym sklepie.

Rabaty, które można osiągnąć w ten sposób mogą wynosić 5, a nawet 10 %. Natomiast karty VIP, które swoim klientom oferują niektóre marki, mogą dawać korzyści nawet do 25 % rabatu. Inny przywilej wynikający z posiadania karty lojalnościowej to pierwszeństwo wyprzedażowe, które daje klientom możliwość kupienia towaru po niższych cenach, zanim wyprzedaż faktycznie się rozpocznie.

Ubranka dla dzieci na pierwszy rzut oka wydają się być bardzo kosztownym wydatkiem dla rodziców. Jednak przy umiejętnym korzystaniu z okazji zakupowych, rabatów i wyprzedaży, a także dzięki sklepom oferującym ceny zbliżone do hurtowych, nagle okazuje się, że można znaleźć całkiem spore oszczędności. Wymaga to niekiedy umiejętnego planowania zakupów, jednak dla korzyści wynoszącej nawet kilkaset zł w ciągu roku, naprawdę warto.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾