Inne

Kurs franka szwajcarskiego - jak znaleźć najlepszy ?

Problem ceny kursu franka szwajcarskiego dotyczy wielu Polaków. Cena waluty jest powodem dużego zaniepokojenia, a osoby spłacające kredyt we frankach szukają nowych metod oszczędzania na zakupie waluty. Jak sobie pomóc?

Kredytobiorcy powinni przede wszystkim poświęcić swoją uwagę poszukiwaniu najtańszej waluty i stałemu obserwowaniu kursów walut. Nieuchronnie jednak przychodzi moment, w którym franki trzeba kupić, by spłacić kolejną ratę kredytu hipotecznego. Można oczywiście udać się po zakupy do kantoru albo skupić się na ofercie banków. Warto jednak pamiętać, że to internet pozwala całkiem sporo zaoszczędzić, a znalezienie taniego franka wcale nie jest bardzo trudne.  

Skoro nie bardzo można liczyć na pomoc polityków, trzeba samodzielnie spróbować zoptymalizować swoje wydatki. Zwłaszcza że w kontekście zakupu franków szwajcarskich to faktycznie temat kredytów pojawia się najczęściej jako powód konieczności zakupu waluty. Trzeba zatem działać rozsądnie i efektywnie.

Szukaj na społecznościowej giełdzie

Dobrym sposobem polowania na taniego franka jest przyglądanie się ofertom zamieszczanym na społecznościowej platformie wymiany walut. Działanie Walutomat polega na umożliwieniu przeprowadzania transakcji pomiędzy użytkownikami platformy. Jest to forma bezpieczna i może przynieść wymierne korzyści. To, jakich oszczędności dokonamy korzystając z oferty zamieszczonej na stronie można łatwo obliczyć za pomocą wygodnego kalkulatora, który jest stale aktualizowany. Zakładając częste zakupy – choćby regularne comiesięczne nabywanie kwoty umożliwiającej spłacenie kredytu, w skali roku można naprawdę zaoszczędzić.

Ofertę można na bieżąco śledzić i dokonać zakupu wtedy, gdy będzie ona dla nas satysfakcjonująca. Wszystkie aktualne kursy można śledzić na stronie internetowej, ustawiając interesującą nas walutę, na przykład franka szwajcarskiego – https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/.

Kupuj na bieżąco i oszczędzaj

Monitorowanie cen powinno wejść w nawyk – dzięki temu oszczędzanie na zakupie waluty stanie się znacznie prostsze. Konkurencja silnie wpływa na atrakcyjność ofert, a niska prowizja pobierana przez platformę także ma znaczenie dla wysokości cen. Co więcej, swoje zakupy można składać z kilku wybranych ofert innych użytkowników, kompilując je w żądaną kwotę. To może okazać się ciekawym rozwiązaniem, jeśli jesteśmy skłonni poświęcić nieco czasu na regularne zakupy waluty i składanie zakupionych kwot w ratę kredytu czy inny planowany we frankach wydatek.

Taki monitoring i regularne zakupy pomagają też zabezpieczyć się przed sytuacjami, w których spłata raty byłaby niemożliwa. Niestety – nie jesteśmy absolutnymi panami swojego losu i nie w pełni panujemy nad życiowymi zdarzeniami. Warto gromadzić zapasy waluty na wypadek, gdybyśmy stracili źródło dochodów lub wartość waluty po raz kolejny poszybowałaby w górę. Niestety nie można wykluczyć trudnych momentów i alarmowych sytuacji. Planowanie, regularność i bycie zorientowanym w rynku walut eliminują część ryzyka i dają nieco więcej spokoju i pewności.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾