Zabawki dla dzieci

Czym zająć malucha?

Małe dzieci z ogromną ciekawością poznają otaczający je świat. Obserwują wszystko co się wokół nich znajduje, słuchają dźwięków otoczenia, poznają świat także za pomocą dotyku. Zabawki dla małych dzieci mają zająć maluchy, ale także pomóc rozwijać im różne zmysły. Rodzice mają w czym wybierać, więc zorganizowanie zabawy małemu dziecku nie stanowi żadnego problemu. Problemem może być wybór odpowiednich zabawek, a tych jest naprawdę dużo.

Zabawki dla niemowlaka

Dziecko zaraz po urodzeniu sporą część dnia spędza na spaniu. Jednak w tych chwilach, w których akurat nie drzemie, bawi się z rodzicami. Zabawki, które doskonale sprawdzą się w przypadku niemowlaków to przede wszystkim grzechotki i gryzaki. Można je włożyć do łóżeczka albo do wózka. Gdy maluch nauczy się chwytać, to z chęcią będzie bawił się tymi klasycznymi zabawkami. Idealnie sprawdzi się też mata z pałąkiem. Do pałąka przyczepione są różne zabawki - misie i grzechotki, które czasami ozdobione są szeleszczącymi tasiemkami lub lusterkiem, w którym dziecko widzi swoje odbicie. Maluch kopie nóżkami w zabawki, które grzechoczą, szeleszczą, a nawet świecą. Dla dzieci do pierwszego roku życia poleca się też sortery - zabawki edukacyjne, które pomagają w nauce rozpoznawania kształtów. Dziecko musi dopasować klocki do otworów - niektóre zabawki tego typu nagradzają malucha piosenką lub śmiechem, gdy uda mu się trafić w odpowiedni otwór. Książeczki dla dzieci to też obowiązkowa pozycja w pokoju niemowlaka.

Zabawki dla rocznego dziecka

Roczne dzieci zaczynają już chodzić, dlatego dobrym pomysłem może być zakup pchacza, który wspomoże naukę chodzenia, a przy okazji umożliwi dziecku świetną zabawę dzięki kolorowym przyciskom, które uruchamiają dźwięki i światełka. Dzieciom od 12ego miesiąca życia można sprawić stolik edukacyjny. Jest to zabawka, która wspiera rozwój dziecka na różnych płaszczyznach. Stoliki i laptopy edukacyjne, to zabawki interaktywne, które zachęcają małe dzieci do aktywności. Dzięki takim zabawkom maluchy poznają kolory i kształty. Często też takie interaktywne gadżety pozytywnie wpływają na rozwój mowy dziecka zachęcając je do gaworzenia.

Jak wybrać zabawki dla małych dzieci?

Ekspert internetowego sklepu z zabawkami Hulahop.pl zaleca, by kupować zabawki dobrane do wieku dziecka i wpływające na rozwój malucha na kilka płaszczyznach. Producenci zawsze podają w jakim wieku dziecko może zacząć się bawić daną zabawkę. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także jeśli chodzi o wartości edukacyjne danej zabawki. Sześciomiesięczne dziecko potrzebuje do zabawy zupełnie innych zabawek niż maluch, który skończył rok. Niemowlakowi wystarczą grzechotki, książeczki dotykowe i kontrastowe, proste sortery i interaktywne misie. Roczne maluchy są o wiele bardziej rozwinięte i aby zaspokoić ich potrzeby, trzeba kupować zabawki, które oddziałują na kilka zmysłów.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz ⇾